Yükleniyor
image description
Ersin USTA

AÇIK HAVA REKLAMLARI

Açıkhava reklamları günümüz teknolojisinde en çok ihtiyaç duyulan reklamlardır. Açıkhava reklamları, etkileşim açısından en etkili reklamlar olarak göze çarpmaktadır. Teknolojinin gelişmesi, şehirlerin kalabalıklaşması, insanların merkezi yerlerde zamanının çoğunu geçirmesi açıkhava reklamlarını vazgeçilmez kılmaktadır. Ülkemizde ve Dünyada hergün kentsel yoğunluk artarken, otomobil sayısı on yılda iki katına çıkmıştır. Eğlence mekanları, alışveriş merkezleri ve benzeri aktiviteler çoğaldıkça insanlar zamanlarını dışarda geçirmeyi tercih etmektedir.

Açıkhava reklamlarının en önemli özelliği büyük ve ilgi çekebilecek alanlarda olmasıdır. Buyüzden yapılan anketlerde %68 ilgimi dikkatimi çeker derken, %67 kısım büyük olması beni rahatsız etmez demektedir. Yine %59 kesim alışverişe giderken açıkhavada gördüğüm reklamlara daha çok dikkat ediyorum demektedir. Yine % 64'lük kesim reklamları tv'de gördüğüm aklıma geliyor ve ben bu raklamı bir yerden hatırlıyorum diyorum. diyor. Birçok insan alışveriş yaparken reklamlara dikkat ettiğini ve etkili reklamların kendilerini alışverişe zorladığını anlatmıştır.
İzmir'de insanlar günde en az 1 saat 35 dakika açıkhavada kalmakta, haftada ortalama 6 gün dışarıya çıkmaktadır. İzmir'lilerin %72 si hergün sokaklara çıkmaktadır.

İstatistikler yalan söylemez. Açıkhava reklamları hem sevilen hem de ilgi çekme ve etkileşim bakımından en etkili reklamlardandır. Mavi Yeşil Creative ajans yeni yüzü ile size ve işinize mükemmel bir gelecek katmak için çalışıyor. Gelin beraber çalışalım, beraber kazanalım...

sosyal medya

Yazı Hakkında Yorumlar

  • image description

    Sinan Yolcu

    yeni siteniz ve yeni konseptinizle başarılar dilerim. Zaten iyi bir ajanssınız yeni yapılanma ile dahada iyi olursunuz.

Bir yorum bırak